top of page
Profil Resimleri (1).png

Turgay Uçar

Turgay Uçar Aybastı Fen Lisesi'nde biyoloji öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Daha önce ekibimizin 2021 yılında akademik danışmanlığını gerçekleştirmiştir. 2023 yılında ise tekrar ekibimizin akademik danışmanlığını yapmaktadır. Turgay Uçar aynı zamanda Hız Yayınları'nda soru kitabı yazmakta ve hazırlamaktadır.

  • Twitter
  • Instagram

Hakkımda

25.08.1985 Kayseri Pınarbaşı ilçesinde doğdum. İlk orta ve lise öğrenimimi aynı ilçede tamamladım. 2005 yılında Kayseri Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi biyoloji bölümünde lisans öğrenimime başladım. 2009 yılında mezun olduktan sonra aynı üniversitede Fen Bilimi Enstitüsü'nde tezisis yüksek lisans eğitimi aldım. 2012 ve 2015 yılları arasında özel bir kolejde biyoloji öğretmeni olarak görevime başladım. 2015 yılında KPSS'ye girerek Ordu Aybastı ilçesinde Aybastı Fen Lisesi'nde göreve başladım şu anda aynı okulda görevime devam etmekteyim.

 

Görev yaptığım okullarda TÜBİTAK 2204 de danışman, TÜBİTAK 4006 da danışman ve yürütücü, Tübitak 4007 de atölye lideri olarak görev aldım. Ayrıca iki yıl önce  TEKNOFEST'te Galaxy Roket Takımı'nda danışman öğretmen olarak katkıda bulunmaya çalıştım. Şu anda da yine Galaxy Roket Takımı'nda ve TÜBİTAK biyoloji olimpiyatlarında danışman öğretmen olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda Hız Yayınları ve 5 Yıldız Yayınları TYT-AYT soru bankalarının iki yazarından biriyim.

İletişim

Burada yer alan iletişim bilgileri ve sosyal medya adresleri vasıtasıyla Turgay Uçar'a ulaşabilirsiniz.

bottom of page