top of page
IMG_4848.JPG

Erhan Şencan

Takım Lideri & Aerodinamik Sorumlusu

Erhan Şencan, 2019 yılında ekibimiz kurmuş ve mevcut takım/proje lideridir. Ekibimizde aerodinamik ve yapısal sorumlusu olarak çalışma yürütmektedir. Aynı zamanda çeşitli gazete ve dijital mecralarda bilim yazarlığı yapmaktadır.

  • LinkedIn
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
  • Erhan Şencan Whatsapp

Hakkında

Erhan Şencan, 2019 yılında Galaxy Roket Takımı'nı kurmuş ve mevcut takım liderliğine devam etmektedir. Aynı süre zarfında da teknik görev olarak aerodinamik ve yapısal sorumluluğunu sürdürmektedir.

Bahse konu görev alanında MATLAB, Siemens NX, MATLAB Simulink, Solidworks, CATIA gibi programlarda; ileri düzeyde Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (CFD), Sayısal Analaiz (Numerical Analysis), Yapısal Analiz (Structural Analysis), Termodinamik (Thermodynamic Analysis), 2-3-6 Eksenli Uçuş Benzetimleri (2,3,6 DoF), yörünge simülasyonları, 3D modelleme ve sistematik tasarımlar icra etmektedir. Görev alanı kabiliyetleri haricinde ise temel düzeyde yazılım ve elektronik yetkinliği bulunmaktadır. İleri düzeyde Photoshop, Illustrator, After Effects, Premiere Pro gibi programlar üzerinde yetkinliği ile grafik tasarım ve video kurgu kabileyeti bulunmaktadır.

Proje yönetimi, finans yönetimi, proje planlama faaliyet-kriz yönetimi ve icra alanlarında yetkinliğe sahiptir. 

2020-2021 yıllarında çeşitli dijital mecralarda/gazetelerde bilim ve teknoloji yazıları yazmıştır. 2020-2021 yıllarında Hürriyet Gazetesi, 2022 yılında Cumhuriyet Gazetesi yine 2022 yılında da Herkese Bilim ve Teknoloji Dergisi'nde bilim ve teknoloji yazıları yazmıştır. 

2021 yılında asteroit madenciliği üzerinde; Central Florida Üniversitesi'nden çeşitli akademik uzmanlar, NASA, ESA, SpaceX gibi çeşitli kuruluş ve şirketlerde çalışan araştırmacılar-mühendisler ile iştirak şekilde akademik araştırma yazısı yazmıştır. Bu araştırma ve araştırmaya tabii makale uluslararası düzeyde bir çok dijital platformda yayımlanmıştır. 


Erhan Şencan, ekibimizde şu an için ilgili disiplin alanlarında çalışma yürütmeye devam etmekle birlikte medya ve mühendislik sektörlerinde iki yeni girişim kurmaya hazırlanmaktadır. 

İletişim

Burada yer alan iletişim bilgileri ve sosyal medya adresleri vasıtasıyla Erhan Şencan'a ulaşabilirsiniz.

bottom of page