top of page

Galaxy Roket'in Hikayesi

1500 rakımlı eşsiz coğrafyadan vizyonumuzla, inancımızla, azmimizle, gayretimizle Milli Teknoloji Hamlesi'ne katkı sağlamak amacıyla 2019 yılında ''Biz yaparız'' dedik.

Galaxy Roket Takımı 2018 yılında Ordu ilinde roket ve mikro uydu sistemleri başta olmak üzere havacılık/uzay teknolojileri üzerine çalışma yürütmek amacıyla takım kaptanı Erhan Şencan tarafından kurulmuştur. Ekibimiz şu anda 8 kişiden oluşmaktadır. Ekibimizde 5 lise öğrencisi, 2 üniversite öğrencisi ve birde lise fizik öğretmeni akademik danışman bulunmaktadır.

Ekibimizle birlikte ülkemizde havacılık ve uzay teknolojileri alanlarında roket ve mikro uydu sistemleri üzerine çalışmalar yürütmekteyiz. TEKNOFEST başta olmak üzere teknolojik yarışmalarda proje geliştirmekteyiz. 2019-2023 yılları arasında roket yarışmasında finalist olarak toplamda 3 adet roket geliştirdik ve ROKETSAN Hisar Atış Test Merkezi'nde atışlarını gerçekleştirdik.

Aynı zamanda geliştirdiğimiz roketlerimizle belirli irtifalara taşıdığımız 1 mikro uydu geliştirdik. 2023 yılında ise 15.000 Feet irtifa menzilli bir roket ve bu roketimizle taşıyacağımız Mikro Atmosferik Ölçüm ve Gözlem Uydu'su geliştirmekteyiz.

Ekibimizin kuruluşundan itibaren ekip arkadaşlarımızla önce insanlık yararını gözeten ve sonrasında Milli Teknoloji Hamlesi vizyonuyla ülkemizin teknolojik kalkınması katkı sağlamak amacıyla azami gayreti göstermekteyiz.

MİSYONUMUZ

Kendimizi ve Toplumu Dönüştürmek

Ekibimiz kuruluşundan itibaren tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte her daim gayelerimiz ve hedeflerimiz ortak olmuştur. Temel olarak ekibimizi bir araya getiren ortak nitelik bu olmuştur.

Ekibimizin misyonu, havacılık ve uzay teknolojileri alanında çalışmalar yaparak başta insan yararını, ülkemizin yararını gözetme gayesinde kendimizi ve dolaylı yoldan toplumun teknolojik dönüşümüne katkı sağlamaktır. Bu minvalde projelerimize platform edinebileceğimiz her türlü ortamda projelerimiz geliştirmekteyiz.

IMG-8671.jpg

Vizyonumuz

Geleceğe Hazırlanmak, Hazırlamak

Vizyon kavramını çok önemsiyoruz. Güçlü bir vizyona sahip olmanın güçlü bir gelecek oluşturma yolunda en önemli etken olduğunu düşünüyor, stratejilerimizi planlamalarımızı bu kanıyı benimseyerek geliştiriyoruz

Vizyonumuzu benimseyerek, hedeflerimize ulaşmak için bütünleşik bir çalışma ortamı oluşturabilir ve böylece gelecekteki başarılarımızı garanti altına alabiliriz.

Adsız tasarım (1).png

Yolculuğumuz

2019

Galaxy Roket'in Kuruluşu

Ekibimiz, 14 Şubat 2019'da kuruldu.

2019

İlk Kez Roket Yarışmasına Katıldık

2019 Mart ayında ilk defa roket yarışmasına katıldık, ancak ilk senemizde yeterli finansman kaynağı bulamadığımızdan yarışmaya veda ettik.

ld-export-3497e407-05062023.JPG

HABERLER

Basında Galaxy Roket

haberturk-tv-ve-gazete-logo-E6E5B3CEE6-seeklogo.com.png
TRT Haber.png
Yeni-Safak-Logo.png
indir-removebg-preview.png
iha-logo-footer.png
Sabah_logosu.png

Ekibimizi Daha Yakından Tanımak İster Misiniz?

Ekibimizde beraber çalışma yürüttüğümüz takım arkadaşlarımızla tanışmak ister misiniz? Ekip arkadaşlarımızı incelemek için aşağıdaki düğmeye tıklayabilirsiniz.

bottom of page