top of page

Eren Roketi Fırlatıldı!

Güncelleme tarihi: 16 Mar

Hayallerin gökyüzüyle buluştuğu #TEKNOFEST roket yarışması kapsamında geliştirdiğimiz, Şehit Eren Bülbül'ün adını taşıyan Eren orta irtifa sonda roketi 18 Ağustos'ta Aksaray'da ROKETSAN Hisar Atış ve Test Merkezi'nde semalarla buluştu.


Fırlatma ve Kurtarma Başarıyla Gerçekleştirildi

TEKNOFEST 2023 Roket Yarışması kapsamında bütün elemeleri başarıyla geçerek finallerde 3. kez yarışmanın mutluluğunu yaşadık. Daha önce 26 Nisan olarak planlan fırlatma, 18 Ağustos saat 10.08'de ROKETSAN Hisar Atış ve Test Merkezi'nde başarıyla gerçekleştirildi.

Eren roketi ile, POLARİS isimindeki Mikro Atmosferik Ölçüm ve Gözlem Uydu'muz 9.800 feet hedef irtifaya taşınarak başarılı bir uçuş gerçekleştirildi.

Ayrıca başarılı bir kurtarma gerçekleştirilerek, tam görev icra edildi.


TEKNOFEST 2023 sürecindeki heyecanımıza tanıklık etmek istersiniz aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.


VEFA BORCU

Her projemizi, vefa borcu bilinci ile sosyal farkındalık amaçlayarak farklı misyon adları ile adlandırdık.

2020 yılında kadına şiddet anlamında farkındalık yaratmak amacıyla Ceren Özdemir, 2021 yılında şehit öğretmen ve akademisyenlere yönelik farkındalık yaratmak amacıyla Şehit Şenay Aybüke Yalçın misyon adlarımızı belirlemiştik.

2023 yılında ise Trabzon Maçka'da haince şehit edilen #ErenBülbül'ün ismin vererek roketimizin adını ''Eren'', misyon adını ''Şehit Eren Bülbül Sonda Roketi'' olarak belirledik.

Ülkemizi canı pahasına müdafaa şuuruyla savunan kahraman mehmetçiğimize, bu düsturda şehit olan askerlerimize-sivil vatandaşlarımıza karşı bir vefa borcumuz olduğunu ve ne yapsak ta ödeyemeyeceğimizin bilincindeyiz.


Teknik olarak büyük bir özveriyle çalışmalarımızı yürütürken aynı zamanda şehitlerimize duyduğumuz vefa borcunun öz bilinciyle özellikle bölgemizde Karadeniz'de Trabzon Maçka'da terör örgütlerinin hain saldırısı sonucu gencecik yaşında şehit olan Eren Bülbül'ün ismini roketimize vererek, Şehit Eren Bülbül nezdinde tüm şehitlerimizi anmak, bu konuda farkındalık oluşturmak istedik.Savunma Sanayi Başkanımız Katılımları İle Eren Roketi Fırlatıldı


Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci, Aksaray Valisi ve Aksaray Belediye Başkanının katılımları ile EREN Roketini semalar ile buluşturduk.


Anadolu Ajansı Objektiflerinden Eren Roketi Fırlatma Anı

Şehit Eren Bülbül'ün adını taşıyan Eren roketinin fırlatma anı Anadolu Ajansı objektiflerine yansıdı. Fırlatmaya ait daha fazla görüntüye haberin sonundan ulaşabilirsiniz.


Fırlatmayı Canlı Yayınladık

Ekibimiz tarafından geliştirdiğimiz canlı yayın sistemi canli.galaxyroket.com ile Eren roketinin fırlatmasını canlı olarak yayınladık. Fırlatma canlı yayın kaydına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Sosyal Medya Hesaplarımız

Ekibimiz ile ilgili daha fazla video içeriğe YouTube kanalımız üzerinden ulaşabilir, etkileşimli menümüz veya aşağıdaki sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip ederek ulaşabilirsiniz.


Etkileşimli Menü: go.galaxyroket.comFırlatmaya Ait Görüntüler


Ayrıntılı görsel arşive drive.galaxyroket.com adresinden ulaşabilirsiniz.295 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page